Reklama wizualna nadal jest bardzo popularną formą reklamy i warto w nią inwestować. Produkty tego rodzaju zmieniają się, „idą z duchem czasu” i wciąż są skuteczne na rynku. O tym, że jest popularna możemy się przekonać idąc czy jadąc ulicami miast. Dodatkowo dobry projekt i pomysł zrobią swoje  Czasem nie sposób przejść obok nie patrząc na wielkie formaty. Reklama wizualna to dzisiaj nowoczesne produkty najczęściej wytwarzane w formie wydruku wielkoformatowego. Wieszane na ścianach budynków lub na ogrodzeniu banery nadal są jedną z najczęściej spotykanych form reklamy. Są tak duże, że trudno ich nie zauważyć, docierają więc praktycznie do każdego, kto obok nich przechodzi/przejeżdża. Być może zasięg takiej reklamy jest ograniczony, ale jest ona tania i skuteczna.

Wydruki wielkoformatowe wykonywane są zazwyczaj na folii samoprzylepnej, dzięki której mamy bardzo duże możliwości: kolorowy wydruk, trwałość, łatwe nakładanie na powierzchnie o różnym kształcie. Z folii samoprzylepnej wykonane są praktycznie wszystkie szyldy i witryny w sklepach i w biurach. Jednak najciekawsze i najbardziej kolorowe kreacje reklamowe drukowane na folii samoprzylepnej znajdziemy na samochodach (najczęściej firmowych), a w miastach na autobusach, tramwajach. Reklama na pojazdach świetnie się sprawdza, gdyż samochód firmowy porusza się zwykle po terenie działania firmy, więc reklamę oglądają potencjalni klienci. Czy może być lepsze targetowanie terytorialne? A jeśli porusza się po większym obszarze, to targetowanie mamy jeszcze szersze. Jest to doskonała forma reklamy wizualnej. Pojazdy komunikacji miejskiej oklejone reklamą wizualną (oczywiście z dobrym projektem) oprócz swojej podstawowej funkcji/głównego zadania, opatrzenia się na reklamę, budowania świadomości marki czy produktu, ich rozpoznawalności, pełnią też rolę estetyczną.

Reklama wizualna jest bardzo ważnym elementem całej kampanii reklamowej. Nie może jej zabraknąć w planowaniu budżetu przeznaczonego na reklamę. I im więcej form reklamy, tym większe szanse na dotarcie do szerszego grona odbiorców.